لوازم یدکی کیا
پست شده در موتور و پیشران اخبار لوازم یدکی کیا

لوازم یدکی کیا

لوازم یدکی کیا

کیا سراتو یکی‌از چیره ترین خودرو های سدان خرد در بازار جهانی و ولی بازار خودرو کشور‌ایران میباشد. هر خودرویی ضمن نقاط ضعفی که دارااست نقاط قوت و مزایایی نیز دارااست و سراتو مونتاژ سایپا هم از این قاعده مستثنا وجود ندارد. خصوصیت های مثبتی که منجر میگردند خودرو در غایت بازار فروش نیکی داشته باشد.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

کمپانی سایپا در یک مبادرت مطلوب دو پیشرانه 1.6 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی و موتور 2000 سی‌سی چهار سیلندر را برای سراتو مونتاژی در حیث گرفت که در‌این دربین گیربکس 6 سرعته دستی مختص سراتو 1.6 لیتری بود و مثال 6 سرعته اتومات هم در مجاورت موتور دو لیتری کوپل شد.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

مزایای خودروی کیا سراتو

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

کیا سراتو یکی عامه پسند ترین پباده سازی ها را میان خودرو های بازار داراست. پباده سازی که به مشقت می قدرت از آن خلل گرفت. پباده سازی جلو خودرو با اینکه سال ها از آن می گذرد جذابیتش را از دست ندادهاست.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

نمای بغل و پشتی خودرو هم بی آلایش و شکیل میباشد. به شکلی پباده سازی گردیده است که خیر می اقتدار اعلام کرد مثل مزدا 3 جوان پسند میباشد، خیر می قدرت بیان کرد مثل لنسر مطلوب سن بالا هاست. پباده سازی عامه پسند یعنی همین! اما این پباده سازی به یار طرح های سورنتو، اپتیما و اسپورتیج موفق جوایز متعددی هم گردیده است که خویش مهر تاییدی بر عالی بودن آن میباشد.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

از مهم ترین دست اندرکاران برتری یک خودرو در قبال رقبای هم قیمتش هندلینگ آن است، موردی که از معایب سراتو سایپا به حساب آورده می شود، به دلیل آنکه سرنشینان خودروی سراتو سایپا در دوران فرصت حضورشان درین خودرو ناهمواری های مسیر را به خیر شم می نمایند، و رنجش و خستگی متعددی را شاهد می‌باشند، به خصوص که در سفرهای وقت گیر این دستور سبب ساز اذیت بیشتر سرنشینان خواهد بود، به طور طبیعی در‌این برهه زمانی قیمتی این فرمان عیب محسوب گردد، مخصوصا که بعضا از رقبای این خودرو دارنده هندلینگ خیر می باشند.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

می قدرت اظهار کرد یک کدام از دلایلی که با رعایت آن می اقتدار عیار خودرو را سنجید شرایط بازار آن میباشد. خودرویی که به راحتی فی مابین فروشندگان و خریداران میچرخد یعنی خودروی دردسر سازی وجود ندارد. سراتو در دادوستد مثل پژو و سمند میباشد! به راحتی میتوانید آن را بفروشید و افت بها پاره ای هم نسبت به رقبایش داراست. این گزینه برای اشخاصی که یک خودرو را زیاد پایین پا نگه نمی دارا هستند و زود خودرو خویش را عوض می نمایند تعین کننده خواهد بود.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

مطمئنا از مهم‌ترین تغییرات سراتو سایپا نسبت به سراتو وارد شده تغییر تحول در نصیب کابین آن میباشد، به کار بستن سایپا از متریال بد (پلاستیک کم آب) در قسمت کابین سبب ساز بی چگونگی شدن کابین در قبال رقبای آن شد‌ه‌است، هرچند رقبای اساسی این خودرو هم (لیفان 820) از این متریال بد در قسمت کابین سود کرده اند، که با دقت به قیمتی که‌این خودروها دارا هستند این دستور منجر ناامیدی خواهد بود

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

البته به کار بستن سایپا از روکش پارچه ای برای صندلی های سراتو سایپا قصه را یه خرده تغییر تحول خواهد بخشید و بی‌شک این فرمان متریال داخلی سراتو سایپا را به وسیع ترین عیبش تبدیل خواهد کرد، به دلیل آنکه حتی لیفان 820 هم برای روکش صندلی هایش از چرم سود کرده میباشد، ضمنا در صورتیکه عشق و علاقه مند به خرید سراتو سایپا باشید خودتان میتوانید روکش پارچه ای آن را با روکش چرم عوض نمایید تا مقداری از بی کیفیتی کابین سراتو سایپا نادر نمایید، در انتها بایستی بیان کرد که در سراتو آپشنال این عیب رفع گردیده‌است، و ما شاهد روکش چرم بر روی صندلی ها هستیم.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

معایب خودرو کیا سراتو

در ترافیکهای شهری مثل طهران و با گران شدن بنزین آزاد به نرخ 3000 تومان نگاه کردن به مصرف سوخت سراتو مقداری حالتان را بد میکند به دلیل آن که عددی که در نمایشگر خواهید مشاهده کرد چیزی نزدیک به 12 لیتر در 100 کیلومتر میباشد که برای یک خودروی خانوادگی و 4 سیلندر یه خرده زیاد به حیث می رسد ! اما در حالتی که به دل جاده بزنید و خیلی گاز ندهید مصرف سوختتان به 6.5 لیتر در 100 کیلومتر خواهد رسید.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

یک کدام از مهم ترین معایب سراتو سایپا که می‌قدرت به آن اشاره نمود، سواری خیر‌چندان قابل انعطاف و اسپرت آن میباشد که گرچه از حیث هندلینگ و پایداری یک امتیاز مثبت تلقی می شود ولی مشتریان این خودرو که عمدتا خانواده‌ها میباشند، از سواری کم آب آن خیلی رضایت ندارند و کوبش‌های سیستم تعلیق به خصوص روی جاده‌های ناهموار، منجر حزن و آزار گاه‌وبیگاه سرنشینان می‌گردد. مخصوصا سرنشینان ستون عقب به جهت سیستم تعلیق میله پیچشی ضربات و کوبش‌های بیشتری را شم کرده و از کم آبی نسبی سیستم تعلیق بیشتر عیب گیری خواهند کرد؛ براین اساس سواری نسبتا کم آب و خیر‌چندان قابل انعطاف را هم به لیست معایب سراتو سایپا اضافه می کنیم.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

در همگی مکان عالم برای کاهش بها از همگی سیستم های رفاهی و آپشن های خودرو معدود می نمایند تا ارزش را زیر بیاورند البته سیستم های ایمنی را حذف نمیکنند. البته متاسفانه سایپا خلال ترمز های دیسکی عقب سیستم ESP را هم حذف نموده است. سیستمی که در عدم وجود آن پشت خودرو راز پیچ ها و یا این که سرعت های بالا به اصطلاح \” در می رود\” که بسیار خطرناک میباشد. در نقطه مقابل این خودرو مزدا3 نیو را داریم که از حیث سیستم های ایمنی بسیار خوب میباشد و طیف جامعی از سیستم های ایمنی فعال ترمز را دارااست.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

در راستای کاهش ایمنی (بها) این خودرو ایربگ های به 2 عدد تقلیل یافته اند. یعنی یک ایربگ برای راننده و یکی‌از برای سرنشین و عملا خبری از ایربگ های پرده ای وجود ندارد. در حالی که حریف مهم این خودرو یعنی مزدا 3 نیو و بردادر فرنگی اش سراتو وارد شده 6 ایربگ دارا هستند که در مشاجره ایمنی چند پله خوب از سراتو می باشند.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

یکی‌از معایب سراتو سایپا کاهش چگونگی ادوات کابین نسبت به مثال‌های وارد شده میباشد. به عبارتی‌طور که اشاره شد با اعتنا به تجارب یکسری ساله در صنعت خودروسازی سرزمین، در نظر گرفتن این آیتم که چگونگی کابین سراتو مونتاژ نسبت به مثال وارد شده زیر‌خیس خواهد بود، عمل چندان دشواری به حیث نمی‌رسید.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

سراتوهای مونتاژی از نگاه چگونگی داشبورد یا این که صندلی‌ها در سطح مثال‌های وارد شده قرار ندارند و این موضوع موجب عیب گیری برخی از مشتریان و مالکان سراتو سایپا شده است.
به کار گیری بیش تر از حد از پلاستیک کم آب و همینطور افت تقریبی چگونگی و نرمی صندلی‌ها نسبت به مثال‌های وارد شده، مهمترین نکات انتقادپذیر کابین سراتو مونتاژی در قبال سبک‌های وارد شده چک شده است که درنتیجه می‌قدرت آن را تحت عنوان یکی‌از معایب سراتو سایپا در حیث گرفت.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

یک کدام از دیگر از معایب سراتو سایپا حذف تعدادی از آپشن‌ها و تجهیزات رفاهی این خودروی مونتاژی نسبت به مثال وارد شده میباشد. مثال‌های اول سراتو سایپا یا این که به اصطلاح سراتوهای غیرآپشنال از نگاه امکانات بسیار ضعیف بودند و امکانات رفاهی چندانی را به یوزرها خویش ارائه نمی‌کردند؛ به خصوص این قضیه برای سراتوهای 1600 مجهز به گیربکس دستی بیشتر از مثال‌های ۲۰۰۰ آیتم اعتنا قرار گرفت.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

برهمین اصل کمپانی سایپا تصمیم گرفت تا مثال‌های آپشنال سراتو را با امکانات بیشتر در چنگ مشتریان قرار دهد و با این تکان توانست درد فقدان آپشن‌های رفاهی مدرن را برای سراتوداران تا حدودی تسکین ببخشد، ولی با این درحال حاضر هنوز هم برخی آپشن‌ها و امکانات اصلی روی سراتو سایپا حتی‌در مثال‌های آپشنال آن نصب نشده بود که مثلا آنان می‌اقتدار به عدم وجود کیسه‌های هوای جانبی و پرده‌ای، استعمال از ترمز ظرف‌ای برای چرخ‌های عقب و حذف سیستم در اختیار گرفتن پایداری الکترونیکی ESP اشاره نمود.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

به ویژه عدم وجود ترمز دیسکی عقب و سیستم در دست گرفتن پایداری می تواند موجب کاهش سطح ایمنی سراتو های سایپا نسبت به مثال‌های وارد شده دارنده این دو آپشن اساسی خواهد شد و سعی ضعیف‌خیس این خودرو را در مشاجره مراقبت از امنیت سرنشینان به‌دنبال داشته باشد.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

یکی مهمترین معایب سراتو سایپا که می‌قدرت به آن اشاره نمود، سواری خیر‌چندان قابل انعطاف و اسپرت آن میباشد که گرچه از دید هندلینگ و پایداری یک امتیاز مثبت تلقی می گردد ولی مشتریان این خودرو که عمدتا خانواده‌ها می باشند، از سواری کم آب آن خیلی رضایت ندارند و کوبش‌های سیستم تعلیق به خصوص روی جاده‌های ناهموار، سبب ساز اندوه و آزار گاه‌وبیگاه سرنشینان میگردد. مخصوصا سرنشینان ستون عقب به جهت سیستم تعلیق میله پیچشی ضربات و کوبش‌های بیشتری را شم کرده و از کم آبی نسبی سیستم تعلیق بیشتر عیب گیری خواهند کرد؛ بدین ترتیب سواری نسبتا کم آب و خیر‌چندان قابل انعطاف را هم به لیست معایب سراتو سایپا اضافه می کنیم.

لوازم یدکی کیا
لوازم یدکی کیا

جمع بندی

با وجود کلیه معایب سراتو سایپا که گفته شد، البته گشوده هم سراتو سایپا یکی‌از دوستداشتنی‌ترین سدان‌های مونتاژ درون به شمار می‌رود که توانسته مشتریان متعددی را به سمت‌وسوی خویش بکشاند و دوام فنی مناسبی را به آنها ارائه دهد. این سدان مونتاژ درون به جهت اشتراک فنی بدون نقص با مثال‌های وارد شده، از نگاه دفاع قطعات یدکی و سرویس ها بعد از فروش دردسر متعددی را برای صاحبان خویش ساخت و ساز نمی‌نماید و درمجموع یکی آیتم‌های دارای هیجان در بازار سدان‌های مونتاژی به حساب میآید که اکثری از اشخاص را برای خرید سراتو سایپا ترغیب می‌نماید.

منو

09194259957