لوازم یدکی رنو کپچر
پست شده در اخبار لوازم یدکی رنو

لوازم یدکی رنو

لوازم یدکی رنو

در بازار کشور ایران‌، خودروی لوگان را با اسم تندر نود یا این که ال نود میشناسند. این خودرو حدوداً از یک ده سال پیش، در مرز و بوم ما بوسیله کمپانی رنو پارس که یک کمپانی مشارکتی میباشد، با اسم ال نود ساخت و ساز می‌گردد.

قصه ایجاد ال نود ازآنجا استارت شد که مدیر‌جمهور فرانسه در سفرش به روسیه مشاهده کرد که خودروهای ارزان‌بها از فروش بالایی برخوردارند و ایده تشکیل داد یک خودرو ارزان‌ارزش، بادوام و امروزی به ذهنش خطور کرد.

لوازم یدکی رنو ال 90
لوازم یدکی رنو ال 90

کلیک کنید=> لوازم یدکی L90

خصوصیات فنی ال نود
پیش از این از اینکه به ذکر مزایا و معایب ال نود بپردازیم، آغاز تعدادی ویژگی ها فنی این خودرو را معرفی می کنیم:

نوع موتور: K4M
وسعت موتور (1600 سی سی)
حداکثر اقتدار موتور: ( 105 اسب بخار در 5750 به دور در دقيقه)
حداكثر گشتاور: ( 140 نيوتن متر در 3750 به دور در دقيقه)
نسبت تراكم: 9.8
تعداد سوپاپ: 16
نوع سوخت سازگار: بنزين فارغ از سرب اكتان 87 و 95
استاندارد حد آلايندگی: يورو 4
حداکثر سرعت: (km/h 175)


عجله صفر تا 100 (ثانیه) : دنده دستی 10.2 / دنده خودکار 11.7
سيستم جابجایی توان: 5 دنده دستی / 4 دنده خود کار
مصرف سوخت باطن شهر: (Lit/100 km 9)
مصرف سوخت بیرون شهر: (Lit/100 km 5.6)
مصرف سوخت تركيبی (Lit/100 km): دنده دستی 6.9 / دنده خودکار 8.3
ارتفاع خودرو: (mm 4250)
پهنا خودرو: (mm 1740)
طول خودرو: (mm 1525)
مسافت بين دو مبنا چرخ‌های عقب و جلو: (mm 2630)
وزن خودرو سوای سرنشين با مخزن سوخت لبریز و سوای تجهيزات اضافي: (kg 1115)
گنجايش مخزن سوخت :(Lit 50)
وسعت فضاي صندوق‌عقب: (Lit 510)

در‌این نصیب از نوشته‌ی‌علمی‌ی مزایا و معایب ال نود میخواهیم به پژوهش معایب ال نود بپردازیم.

کلیک کنید=> لوازم یدکی رنو pk

معایب L90

چنانچه در پی خرید خودرو میباشید و قصد دارید ال نود را گزینش نمائید با دانایی از معایب ال نود این خودرو را تعیین نمائید؛ همینطور مشاهده کنید که آیا در عوض مبلغی که پرداخت می کنید خرید ال نود به‌صرفه میباشد یا این که خیر.

پباده سازی نامناسب و دیرین ال نود
در‌این نصیب از نوشته‌علمی‌ی مزایا و معایب ال نود به یکی از دیگر از معایب این ماشین که پباده سازی نامناسب میباشد می پردازیم. اگرچه خودروی ال نود یک خودروی اروپایی قلمداد میگردد ولی برعکس دیگر تولیدها کمپانی‌های اروپایی از پباده سازی قابل قبولی در بدنه و بخش‌های داخلی خودرو بهره مند وجود ندارد.

لوازم یدکی رنو L90
لوازم یدکی رنو L90

کلیک کنید=> لوازم یدکی رنو L90

این خودرو پباده سازی بسیار معمولی و خط‌کشی گردیده‌ای دارااست. در پباده سازی این خودرو خبری از خم‌ها و همینطور نازکی‌های پباده سازی اروپایی نیست.

در جلو و عقب خودرو با لامپ‌های تعالی و معمولی‌ روبه‌رو میباشید که اما از کارکرد نسبتاً قابل قبولی منتفع می‌باشند.

به‌طورکلی، رنو تندر 90 از یک پباده سازی سابق و بی‌روح سود می برد و می‌اقتدار اعلام‌کرد که خودروی زیبایی وجود ندارد.

اما خیلی‌ها با این نقص‌ به‌راحتی کنار می آیند و چگونگی فنی و سواری بالا در مقایسه با زیبایی ظاهری التفات بیشتری برای آنها داراست.

لوازم یدکی رنو
لوازم یدکی رنو

پباده سازی داخلی ضعیف و اتاق بی‌روح
پباده سازی داخلی خودروی ال نود نیز بسیار معمولی‌ میباشد. به‌طوری‌که داشبورد خودرو برای راننده و سرنشینان هیچ جذابیتی ندارد. در پباده سازی خودروی ال نود عملکرد گردیده بیشتر از مورد‌های اقتصادی‌خیس مصرف شود تا حدی که امکانات بی آلایش و نادر در خودرو تعبیه‌گردیده‌اند.

درصورتی که باطن یک خودروی ال نود بنشینید، احساس و اکنون سوارشدن به یک خودروی ارزان‌بها به شما دست خواهد اعطا کرد. پباده سازی فوق‌العاده بی آلایش داشبورد و کنسول مرکزی، در کنار یک دستور بی آلایش و شیت کیلومتر و آمپرهای خیر‌چندان عالی موجب گردیده‌اند تا ال نود درین قسمت، همت خیر از خویش نشانه ندهد. از سوی دیگر، استعمال از پلاستیک دشوار در پباده سازی کابین پکیج کابین زشت ال 90 را بی نقص نموده است.

مثلا یک کدام از ابتکار عمل‌های کمپانی داچیا این میباشد که کوشش نموده است با جانمایی دکمه‌های شیشه‌بالا بر در بخش میانی خودرو از تکرار آنها بر روی گروه‌های درب جلوگیری کند! جای قرارگیری دکمه‌های شیشه‌بالا بر خودرو به‌خصوص برای سرنشینان عقب بسیار نامناسب بوده و در شکل حضور نفر سوم بر صندلی عقب، قابلیت عکس العمل پا با این دکمه‌ها بسیار زیاد میباشد.

لوازم یدکی رنو تالیسمان
لوازم یدکی رنو تالیسمان

در یک‌صحبت می‌قدرت اظهار‌کرد پباده سازی خودروی ال نود به‌طوری ایفا‌گردیده‌است که خریدارانی که جذابیت، یکی ملاک‌های آنان برای گزینش خودرو میباشد مطمئناً ال نود را برای خرید گزینش نمی کنند!

میدان مشاهده کرد عقب محصور
یک کدام از معایب خودروی ال نود که خیلی از دارندگان این خودرو از آن گلایه دارا‌هستند، میدان روئت کرد عقب نادر در هنگام رانندگی میباشد. اکثر دارندگان خودروی ال نود مدعا میباشند که میدان رویت کرد عقب آن از مهمترین معایب این خودرو به شمار می رود.

طول زیاد درب صندوق‌عقب سبب کمتر شدن میدان روئت کرد راننده گردیده‌است؛ تا جایی که بعضی معتقدند که در حالتی که راننده جدید‌کاری پشت ال نود بنشیند به‌راحتی قدرتمند به دنده‌عقب رفتن با آن نخواهد بود.

سیستم صوتی ضعیف
درین نصیب از نوشته‌ی علمی‌ی مزایا و معایب ال نود به یک کدام از دیگر از معایب این ماشین که سیستم صوتی ضعیف میباشد میپردازیم.

ال نود از ۴ اسپیکر سود میبرد که دو اسپیکر در نصیب جلو و دو اسپیکر در نصیب پشتی دستگاه قرارگرفته‌اند ولی هرچقدر هم که اجبار میزنند نمی‌توانند بهتر باشند.

سیستم پخش ال نود در کمال تعجب امکان اتصال USB و بلوتوث را ندارد (تنها AUX دارااست). لذا شما نمی‌توانید که نوا‌های خودتان را از روش موبایل و یا این که نشانه گر در ماشین پخش‌فرمائید. همینطور راننده ال نود نمی‌تواند از روش این خودرو به موبایل وصل گردد و مکالمه نماید.

لوازم یدکی رنو تالیسمان
لوازم یدکی رنو تالیسمان

نکته‌ی خیره کننده دیگری هم که راجع‌به سیستم صوتی ال نود وجود دارااست این میباشد که در‌صورتی‌که آهنگی با صدای نادر در درحال حاضر پخش باشد و شیشه‌ها هم تماماً بالا باشند بازهم قابلیت و امکان شنیدن صدای نوا در فارغ خودرو میباشد!

پس در حالتی که قصد خرید ال نود را دارید و سیستم صوتی برایتان اساسی میباشد بایستی دارایی‌ای برای ردوبدل سیستم صوتی خودروی خویش کنار بگذارید.

ال نود به طور کلی خودروی معدود‌خرجی میباشد البته متأسفانه دارنده قطعات پرخرجی میباشد. ناگفته نماند که ال نود بعداز پژو ۲۰۶ در‌این منزلت قیمتی دارنده قطعات گران‌تری نسبت به رقبایش میباشد و بها قطعات ال نود در‌حد بها دیگر خودروهای بالا مقام خودش در بازار میباشد.

یک خودرو، هرچقدر هم که چگونگی تشکیل داد خیر و خوبی داشته باشد، بالاخره روزی حاد می شود و نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد. از سویی دیگر، تصادفات خودرویی امری میباشد که حتی ماهرترین راننده‌ها هم نمی‌توانند از آن گریزو فرار نمایند.

لوازم یدکی رنو تالیسمان
لوازم یدکی رنو تالیسمان

خودروی ال نود، خودرویی با کیفیت و با استهلاک معدود میباشد، اما یکی گرانقدر‌ترین ایرادهای آن، ارزش بسیار بالای اسباب‌یدکی، قطعات و اسباب بدنه آن میباشد.

به‌تیتر‌نمونه، ارزش درب راننده ال نود در بازار از ارزش درب راننده پژو 405، حدود 100 هزار تومان گران‌خیس میباشد. برای این‌که خوب بتوانید گران بودن قطعات ال نود را شعور فرمائید، یک نمونه دیگر برای شما مطرح می کنیم. بها رمز سیلندر بی نقص ال 90 در بازار به طور تقریبً سه موازی بها راز سیلندر بی نقص برای پژو 405، میباشد.

صندلی‌های غمگین
درین نصیب از نوشته‌ی علمی‌ی مزایا و معایب ال نود به یکی‌از دیگر از معایب این ماشین که صندلی‌های غمگین آن میباشد می پردازیم. چگونگی سواری و صندلی‌های یک خودرو با یقین یک کدام از مهم ترین مقوله‌های مدنظر مشتریان در گزینش یک خودرو برای خرید محسوب میشود.

پباده سازی صندلی‌ها می بایست به‌سیرتکامل‌ای باشد که راننده و سرنشین در فاصله‌های زمان بر بتوانند سواری راحتی با خودرو داشته باشند. صندلی‌ها ازلحاظ نشیمن و مکان پا بایستی به اندازه کافی تبارک باشند تا مسافران در زمان یک مسیر وقتگیر حس خستگی نکنند.

لوازم یدکی رنو ساندرو استپ وی
لوازم یدکی رنو ساندرو استپ وی

متأسفانه، داچیا در پباده سازی این خودرو، احتمالاً به‌مراد تحت نگه‌داشتن هزینه آخری ساخت‌و‌ساز، هیچ توجهی به‌این قسمت نکرده میباشد. صندلی‌های ال نود چندان شل نیستند و این مسئله در صندلی‌های عقب بیشتر به چشم میخورد.

در ورژن‌های ذیل ال نود صندلی‌های عقب حتی پشت‌خصوصی هم ندارند و این زمینه در سفرهای زمان بر بسیار خسته‌کننده خواهد بود؛ ولی بالا بودن طول سقف سبب دلگرمی اشخاص قدبلند در سفرهای برون‌شهری خواهد بود.

با این اوصاف، در حالتی که زیاد اهل سفر می‌باشید و خانواده پرجمعیتی دارید، عالی میباشد بی‌خیال و خاطر خرید ال نود گردید، چون مسافرت کردن با این خودرو مخصوصاً برای سرنشین‌های عقب می تواند تجارب بسیار آزاردهنده‌ای باشد.

یک کدام از تعالی‌ترین معایب ال نود آپشن‌های رفاهی بسیار معدود آن میباشد.
خودروی ال نود امکانات و تجهیزات رفاهی بسیار یه خرده دارااست به‌طوری‌که می‌اقتدار این خودرو را یک کدام از خودروهای سطح زیر بازارهای جهانی با منش اقتصادی و ارزش ارزان تلقی نمود.

ال نود در تعدادی تیپ و ورژن روانه بازار شد‌ه‌است که می‌اقتدار بهE0 ، E1 و E2 اشاره نمود. درواقع E0 زیر‌ترین ورژن و E2 بی نقص‌ترین ورژن میباشد. با نگاه کردن به جلوی خودرو می‌اقتدار نوع تیپ آن را تشخیص بخشید. در E0 تک تک سپر خودرو سیاه رنگ میباشد. در E1 سپر خودرو به رنگ خویش ماشین میباشد ولی جلوپنجره آن که پشت رادیاتور قرارگرفته مشکی‌رنگ میباشد. در ورژن E2 هم سپر و هم جلوپنجره به رنگ خویش ماشین میباشد و نوارهایی از کالا استیل در جلوپنجره مشهود است.

لوازم یدکی رنو
لوازم یدکی رنو

این خودرو که در لیست امکاناتش کیسه‌های هوا وجود داراست، فقط دارنده دو کیسه هوا آن‌هم برای سرنشینان جلوی خودرو میباشد. این در حالی میباشد که خودروهای معمول و بین جایگاه بازارهای فرنگی از تعداد ۶ تا ۱۰ کیسه هوا با رشتهّاوری اس آر اس به کارگیری می‌نمایند.

تعداد دو کیسه هوا نیز در صورتیکه به شما وابستگی می گیرد که سبک ال نود E2 را خریداری کرده باشید. ولی تجربیات اثبات نموده است که همین دو کیسه هوا در ال نود نیز در مواقع معضل و بروز تصادفات گشوده نخواهند شد!

بعضا از معایب دیگر ال نود
در ورژن E0 ال نود حتی‌د‌ر داشبورد چراغی برای وقت ها بدون نور نیست و شیشه‌های جلو و عقب هم به‌شکل دستی بالا تحت می روند.

لوازم یدکی رنو
لوازم یدکی رنو

متأسفانه، ال نود حتی‌در سبک فول آپشن E2 خویش نیز، تجهیزات خیر در چنگ خریداران قرار نمی‌دهد و در‌صورتی‌که برای مثالً آن را با یک سبک هم‌جایگاه ازنظر ارزش مثل دنا مقایسه نمائید، تندر 90 امکاناتی مانند برگه‌اکران، کروز در اختیار گرفتن، نویگیشن و بخش اعظمی مورد ها دیگر را ندارد.

از سیستم مانیتور و دوربین عقب برای دنده‌عقب نیز در خودروی ال نود سود‌مند نخواهید شد. حتی‌د‌ر خودروی ال نود سیستم دیده سوم برای امداد به راننده در تکان با دنده‌عقب نیز نیست.

صندلی‌های خودروی تندر ۹۰ به طور کاملً دستی بوده و سیستم تکان برقی ندارند. سبک‌های قبل از سال ۹۰ و ۹۱ خودرو به یک پیچ برای تهیه و تنظیم گودال کمر در صندلی راننده مجهز بود که در سبک‌های آتی این پیچ هم حذف شد.
همینطور دستگیره‌های گشوده و بسته کردن درهای خودروی ال نود بسیار نامناسب و زشت میباشد.

معایب فنی
درین بخش از نوشته‌علمی‌ی مزایا و معایب ال نود به ذکر معایب فنی ال نود میپردازیم. اگرچه خودروی ال نود در شکل نگهداری و خدمت‌های مطلوب یک‌سری سال سوای مراجعه به تعمیرگاه به شما خدمت خواهد بخشید، ولی برخی از موردها فنی این خودرو دارنده مشکلاتی میباشد که ممکن میباشد شمارا به‌شدت گرفتار کند.

لوازم یدکی رنو
لوازم یدکی رنو

معایب فنی ال نود در بخش پلوس
گرانقدر‌ترین نقص‌ فنی خودروی ال نود در بخش پلوس و مرتبط با گردگیر پلوس میباشد. گردگیر پلوس در خودروی ال نود ‌طوری پباده سازی‌گردیده است که درصورتی‌که براثر استهلاک (کالا آن از پلاستیک بوده و بعداز مدتی کم آب و فرسوده میشود) و یا این که عکس العمل سنگ و اجسام دیگر در گیر پاره‌گی خواهد شد واسکازین گیربکس تخلیه‌گردیده و ممکن میباشد به گیربکس زخم‌ بدون شوخی وارد گردد. این نکته یکی مسائلی میباشد که اکثری از دارندگان خودروی ال نود با آن آشنا نبوده و خطر بدون شوخی آن ها را ارعاب می‌کند.

لوازم یدکی رنو
لوازم یدکی رنو

در مقایسه ال نود با خودروهای پژو، پژو دارنده بست‌ها و لایه دومین برای حفظ واسکازین در شکل پاره شدن گردگیر پلوس بوده و احتمال پیشامد اینگونه مشکلی در خودروهای پژو بسیار کمتر خواهد بود.

معایب ال نود در خصوص جاگیری قطعات
در شکل فساد گیربکس و یا این که بخش اعظمی از قطعات دیگر باطن محیط کاپوت به خیال حالت پباده سازی فنی قطعات و امکانات باطن کاپوت قابلیت مفتوح کردن یک قطعه در اکثری از موردها به‌تنهایی نیست.

در خودروی ال نود درصورتی که بخواهیم گیربکس را بازکنیم آغاز می بایست رام را بازنموده و به جهت کمبود فضای دسترسی به قطعات مجبوریم که مکان باتری و کامپیوتر خودرو را نیز بازنماییم تا بتوانیم به پیچ‌های گیربکس دسترسی داشته باشیم که‌این نشانه‌دهنده پباده سازی بد خودرو (ولی در جاگیری قطعات) میباشد.

لوازم یدکی رنو australe
لوازم یدکی رنو australe

معایب ال نود در زمینه‌ی تسمه تایم
سیستم مربوط به تسمه تایم این خودرو یکی آلرژی‌های فنی مو جود در موتور خودروی ال نود میباشد که باید در رانندگی و به‌خصوص برای دنده‌معکوس‌های ناگهانی بسیار به آن اعتنا و اعتنا داشته باشید.

پیرو‌ی نوشته ی علمی مزایا و معایب ال نود به ذکر مزایای این خودرو می پردازیم:

مزایای ال نود

هم اکنون میخواهیم به تحقیق مزایای ال نود بپردازیم و ببینیم آیا این خودرو در بازار فعلی کشور ایران، قیمت خرید داراست یا این که نه. ولی مورد ها مطرح‌گردیده در نوشته ی علمی‌ی مزایا و معایب ال نود به‌تیتر مزیت خودرو، بیشتر به درد افرادی میخورد که‌این موردها جزء معیارهای اساسی آنها برای خرید خودرو باشد.

لوازم یدکی تندر 90
لوازم یدکی تندر 90

ایمنی عالی
ال نود، ازآنجایی‌که خودرویی بااصالت بوده و پباده سازی و ایجاد کرد آن اصولی میباشد، غالب گردیده ۳ ستاره از ۵ ستاره ایمنی موسسه اروپایی ENCAP را اخذ نماید.

این حد از ایمنی بی شک در‌این بازه زمانی قیمتی سعی بسیار قابل قبولی به حساب می آید؛ چراکه اکثر رقبای ال نود در هیچ امتحان ایمنی حتی کمپانی هم نکرده‌اند و اطلاعاتی از آنها درین خصوص در مشت وجود ندارد. همین قضیه سبب می‌گردد عموم اتکا بیشتری بدین خودرو داشته باشند.

بدنه و شاسی ال نود حاذق و سفت میباشد و در تصادفات معمولی غایت مقاومت را از خویش نماد می دهد و از لحاظ ایمنی نمره مناسبی به دست میاورد

لوازم یدکی رنو فلوئنس
لوازم یدکی رنو فلوئنس

قطعات داخلی ال ۹۰ بوسیله مهندسین رنو به‌سیرتکامل‌ای پباده سازی‌شد‌ه‌است که در حین تصادف فشرده میشوند.

باک بنزین ال نود هم در کف خودرو و با مسافت از یاری‌فنرهای آن قرارگرفته میباشد که همین فرمان منجر می شود که در حین تصادف از عقب، باک بنزین رخنه‌ نشود.

مهندسین رنو در پشت صندلی‌های عقب ال ۹۰ یک لایه‌ی عرضی قرار داده‌اند که همین دستور منجر گردیده که از صندوق‌عقب جسمی به باطن کابین خودرو شیوه پیدا نکند.

داشبوردها هم ساختار آشیانه‌زنبوری دارا‌هستند که‌این ساختار در کنار کالا آن، منجر می‌گردد که در حین تصادف از جلو، زانوی شخص مبتلا زخم‌دیدگی نشود.

لوازم یدکی رنو TALISMAN
لوازم یدکی رنو TALISMAN

از مهم ترین تجهیزات ایمنی این خودرو می‌قدرت به ترمز ABS چهار کاناله با EBD و کمربند ایمنی سه‌نقطه‌ای جلو با امکان تهیه و تنظیم طول اشاره نمود.

درصورتی که تجارب رانندگی با این خودرو را داشته‌اید حتماً متوجه این مسئله گردیده‌اید، اقتدار بهتر موتور و عجله بالایی میباشد که‌این خودرو داراست. تحت کاپوت این خودروی پرفروش موتوری با وسعت ۱۵۹۸ سی سی قرارگرفته میباشد. ارتقا به دور موتور در دنده‌های متفاوت کششی را پدید میاورد که سبب ساز میگردد ال نود بتواند در بازه 10.2 ثانیه به عجله 100 کیلومتر بر ساعت رسد.

ورژن دنده‌خود کار ال نود خلال کاهش عجله خودرو، مصرف سوخت آن را هم فراتر برده میباشد. ازاین‌رو سفارش می کنیم که در حالتی که در شهرهایی معاش میکنید که خبری از ترافیک زیاد وجود ندارد و قصد خرید ال نود را دارید، سبک دستی آن را خریداری نمایید.
این موتور پرقدرت 16 سوپاپ داراست و سیستم انژکتور چندنقطه‌ای نیز امداد‌رسان این خودرو میباشد.
رنو بر روی ال نود یک موتور پرقدرت قرار داده میباشد که تندر را تبدیل به محصولی نسبتاً پرشتاب و هم زیرا اسمش چالاک می‌نماید. در وقتی که برای نخسین بار به‌تیتر راننده سوار تندر گردید، این چالاک بودن به‌خیر احساس گردد.

لوازم یدکی رنو TALISMAN
لوازم یدکی رنو TALISMAN
لوازم یدکی رنو تالیسمان
لوازم یدکی رنو تالیسمان

با کیفیت، استهلاک نادر و سرویس ها بعداز فروش
یکی از دیگر از مهمترین مزایای ال نود این میباشد که‌این خودرو از چگونگی ایجاد کرد بالایی به نسبت قیمتی که داراست شامل است. استهلاک ال نود هم بسیار نادر میباشد. در صورتی بها بالای اثاثیه‌یدکی ال نود را فاکتور بگیریم این خودرو به صورت کلی یک خودروی نادر‌هزینه به شمار میاید.

لوازم یدکی رنو کپچر
لوازم یدکی رنو کپچر

درصورتی که به خودروی ال نود تفحص فرمائید، خدمت‌های آن را به‌موقع جاری ساختن دهید و رانندگی غیرعادی نکنید تا چند سال احتیاجی به تعمیر ندارد. این مزیت در کمتر خودرویی (درین محدوده قیمتی) یافت می گردد.

لوازم یدکی رنو کپچر
لوازم یدکی رنو کپچر

تندر نود به‌واسطه فایده‌مندی از سرویس ها کشور ایران‌خودرو و سایپا در سراسر سرزمین در تأمین و پوشش قطعات از سرویس ها بعد از فروش خیر و خوبی منفعت می برد.

لوازم یدکی رنو تلیسمان
لوازم یدکی رنو تلیسمان

مصرف سوخت معدود ال نود
با دقت به بالا رفتن بها سوخت، یکی‌از فاکتورهایی که در خودروهای اقتصادی بازار، مانند ال نود عنایت بسیار بالایی برای خریدار داراست، مصرف سوخت آن میباشد.

لوازم یدکی رنو 5
لوازم یدکی رنو 5

ال نود به‌واسطه فایده‌گیری از موتور نادر‌مصرف، یک کدام از نادر‌مصرف‌ترین خودروهای داخلی در دوران قیمتی خودش میباشد. ال نود یک باک 50 لیتری داراست. این خودرو در سبک دستی خویش، طبق اعلام کمپانی بسیار معدود‌مصرف میباشد.

سوخت ال نود در مقایسه با به عنوان مثالً مصرف سوخت سمند یا این که سبک‌های پژو بسیار کمتر میباشد.
اما کمپانی‌ها معیار مصرف سوخت خودروها را در وضعیت آزمایشگاهی و ایده‌آل، با منفعت‌گیری از رانندگان حرفه ای به حساب آوردن و اعلام می‌نمایند، ازاین‌رو خودروها معمولاً یه خرده بیشتر ازآنچه کمپانی‌ها داعیه دارا هستند بنزین مصرف می‌نمایند.

در‌این بخش از نوشته‌ی‌علمی‌ی مزایا و معایب ال نود به ذکر یکی‌از دیگر از مزایای این خودرو که بعدها مطلوب آن می باشد می‌‌پردازیم. با دقت به طول مطلوب سقف، ال نود در فاصله‌های زمانبر منجر اذیت سرنشینان نمی شود. به لطف پباده سازی باکس سیرتکامل داچیا، فضای قابل قبولی درون خودروی ال نود به وجود آمده که تا حدودی قادر است عیب ریلکس نبودن صندلی‌ها را بپوشاند.

صندوق‌عقب جادار از مزایای L90 برای خریداران

در‌حالتی که شما هم اهل مهاجرت با ماشین فردی باشید، فضای توشه کافی در صندوق‌عقب برایتان یکی‌از مسائل اصلی در هنگام خرید خودرو میباشد. ال نود بیشترین فضای صندوق‌عقب را دربین رقبای خویش درین بازه زمانی قیمتی و همینطور هم‌جایگاه و هم‌کلاس خویش ارائه می دهد. وسعت صندوق‌عقب ال نود حتی از خودروی سمند هم یه خرده بیشتر میباشد.

بازار دست ‌دوم لبریز رونق
با دقت به مزایای و معایب ال نود که تا اینجا بیان کردیم و همینطور به جهت محبوبیت مارک رنو نزد اهل ایران‌ها، ال نود توانسته تصویر نیکی از خویش فی مابین عموم تولید نماید. از همین رو، ال نود یکی‌از آن خودروهای بازار میباشد که هر موقع پول موردنیاز بودید، خیلی شل می توانید آن را با ارزش مطلوب بفروشید. بازار دست ‌دوم ال نود رونق بسیار متعددی دارااست و معمولاً در حالتی‌که خودروی شما تصادفی نباشد و کارکرد معقولی هم داشته باشد، به نسبت دیگر رقبای این خودرو، افت ارزش خیلی متعددی هم نخواهد داشت.

لوازم یدکی رنو PK
لوازم یدکی رنو PK
منو

09194259957